Lahko se pojavi na kateremkoli delu telesa, a najpogosteje na lasišču in obrazu.
Lasje/dlake imajo specifičen razvoj, tekom katerega krožijo skozi obdobja rasti, počitka, izpadanja in regeneracije. Večina ljudi kot del tega naravnega procesa izgubi približno 50 do 100 las dnevno.
Kadar pa je cikel okvarjen zaradi motene rasti las ali hitrejšega izpada, se pojavijo različne spremembe v običajnem vzorcu poraščenosti.
Najpogostejše so:
Prekomeren izpad las je lahko genetsko pogojen ali pa je povezan s številnimi bolezenskimi stanji in vedenjskimi vzorci.
Pojavljati se začne po zaključku pubertete in se tekom življenja stopnjuje. Daleč najpogosteje se začnejo redčiti in izginjati lasje na čelnih zalivih, nato na vrhu glave, pogosto se v končni obliki predeli brez las zlijejo med seboj in poraščen ostaja le še obroč na dnu lasišča
Prav tako se pojavlja od končane pubertete dalje, je pa bistveno pogostejša in intenzivnejša v menopavzi. Običajno zajame predvsem vrhnji del lasišča, medtem ko lasna meja na čelu ostane nespremenjena. Za razliko od moškega tipa, se pri ženskem tipu le izjemoma pojavi očitna pleša.
Pri moških imamo več možnosti uspešnega zdravljenja. Lahko izbiramo med antagonisti DHT (bodisi jih nanašamo lokalno ali pa jemljemo v obliki tablet), precej uspešno pa je tudi presajanje las.
Pri ženskah je zdravljenje manj obetavno. Izbiramo med lokalnimi pripravki, ki pospešujejo las ras, možno je presajanje las ali zdravljenje z lastno plazmo.