Različne fiziološke spremembe kot so
Vse to pogosto spremljajo tudi spremembe na t.i. kožnih priveskih, nohtih ali laseh/dlakah.
V povezavi z lasmi omenimo predvsem različne oblike redčenja in izpadanja las (v naslednjih poglavjih) ali prekomerne poraščenosti, ki se razvije predvsem pri ženskah. V blažjih oblikah je najpogosteje povezana z etnično pripadnostjo, pri močnejših oblikah pa je potrebno izključiti hormonske motnje.
Veliko težav povzroča tudi vraščanje dlak, ki vodi v številna, ponavljajoča se vnetja in posledično v temna obarvanja in brazgotinjenje. Umirjamo jih deloma z ustrezno nego kože, dokončna rešitev pa prinese le lasersko odstranjevanje dlak na problematičnih področjih.
Na nohtih rok sta najpogostejša težava cepljenje in plastenje nohtov. Najpogosteje se pojavljata pri osebah, ki veliko močijo roke in/ali veliko delajo s čistili. Prav tako pri bolnikih z različnimi boleznimi kože, boleznimi vezivnih tkiv in ob uživanju določenih zdravil.
Neredko se razvije tudi vnetje obnohtnih gub – paronihija: koža ob nohtu pordi, oteče, je boleča na pritisk, pogosto se razvije tudi gnojav izcedek. Če je težava dolgotrajna, se odrazi tudi na nohtni plošči, ki postane motna, hrapava in nagubana. Draženje obnohtnig gub sprožijo različni dejavniki: močenje rok, stik s čistili, lak za nohte ali njegovi odstranjevalci, izrazito vnetje pa se pojavi ob okužbi z bakterijami ali glivami, praviloma kvasovkami.